Fényes csillag voltál nekem,mond miért nem maradtál odafenn?Miért nem akartál csillag lenni lelkem egén?Miért martál oly kegyetlenül belém?Mi történt,mesélj!
Tudod, hosszú álom az élet, valaki rosszat álmodik, valaki szépet. Én azt szeretném,ha mi együtt álmodnánk valami szépet, s álmunk soha nem érne véget.
Ismét jön karácsony, - nap mint nap közeleg, -
belopja melegét, - tárd ki a szívedet:
Gondold el mit tehetsz, hogy mást is hevítsen
a JÓ, mivel Téged megáldott az Isten. . .