Annak ellenére, hogy mindenki úgy tartja, hogy Napóleon alacsony ember volt, a testmagassága elérte a 167 centimétert, ami a mai Franciaországban sem tekinthető átlag alattinak.
Ha egy újdonsült férj boldog, azt mindenki megérti. De ha egy férfi tíz év házasság után boldog, akkor mindenki azt kérdezi: "Hogy-hogy? Csak nem szeretője van?"