Március 15: Kossuth Lajos azt üzente,
Elfogyott a regimentje.
Ha még egyszer azt üzeni,
Mindnyájunknak el kell menni.
Éljen a magyar szabadság,
Éljen a haza! - magyar népdal
Március 15: …vegyenek el mindent, csak szabad sajtót adjanak, s nemzetem szabadsága, boldogsága fölött kétségbe nem esem; vagy nyomtatási szabadság, vagy a szabadság elnyomása. Ut közép itt nincs! Én a sajtó szabadságára voksolok! - Kossuth Lajos beszéde
Március 15: Ezt akartam kérni, de önök fölállottak; s én - leborulok e nemzet nagysága előtt! Csak azt mondom: annyi energiát a kivitelben, mint a mennyi hazafiuságot tapasztaltam a megajánlásban, s Magyarországot a poklok kapui sem fogják megdönteni! - Kossuth Lajos beszéde
1956 - Tamási Lajos: Piros a vér a pesti utcán:
Piros a vér a pesti utcán,
munkások - ifjak vére folyt,
- a háromszín-lobogók mellé
- tegyetek ki gyászlobogót.
1956 - Tüntetők jelszavai:
Nagy Imrét a kormányba, Rákosit a Dunába!
Aki magyar – velünk tart!
Nem állunk meg félúton, sztálinizmus pusztuljon!
Mindenország katonája, – menjen saját hazájába!
Vesszen az önkény, – éljen a törvény!